top of page

H'OLLY SIZMA ZEYTİNYAĞI

Bir tazelik hikayesi

Image by John Cameron
Image by Kevin Martin Jose

HAKKIMIZDA

Denizin mavisinden zeytinin yeşiline uzanan Ayvalık ilçesinin yüksek zirvelerinden biri olan Kozak Yaylası'nın kalbinde bulunan her bir zeytin ağacımızı, bizler için geleneksel hale gelen tekniklerle, organik zanaat tarzında, yılların verdiği tecrübe ile ailemiz tarafından sevgiyle yetiştiriyoruz.

 

Yarım asırdır Ayvalık ve çevresinde yerel olarak tanınan ve devam eden serüvenimizi, 2020 yılında torunlar olarak, Kaz Dağları'ndan gelen bol oksijeni bereketli topraklarla buluşturan rüzgar sayesinde Ayvalık zeytinyağı kedine has aromasını, uzun yılların getirmiş olduğu tecrübeyi yeni nesil modern teknolojiyle taçlandırarak H’olly Ayvalık markasını kurmaya karar verdik.

 

Türkiye’nin en kaliteli zeytinyağını üreten bölgesi olarak ünlenen Ayvalık’ta, H’olly Ayvalık ailesi olarak zeytinliklerimizin normal büyümelerini ve organik üretimlerini sürdürmeleri için özen gösteriyoruz. Zeytin ağaçlarımızın bakım aşamasını yenilikçi, sürdürülebilir tarım teknikleriyle gerçekleştirip üretimin her aşamasını kontrol ederek, zeytin meyvelerini en uygun zamanda hasat edip şeffaf hijyen koşullar altında değirmene teslim ediyoruz. Mümkün olan en natürel sızma zeytinyağını elde etmek için hasattan birkaç saat sonra soğuk presliyoruz.

 

Butik olarak başladığımız bu serüvende yalnızca doğal, sağlığı iyileştirme açısından zengin ve minimum işleme tabi tutulmuş ürünleri sizlere sunarken, devamlı değişen dünyada üretim aşamalarımızı sürekli iyileştirip, sürdürülebilir aşamalarla yapıyoruz. İklim değişikliği sorununun bilincinde olup, çevresel etkiyi en aza indirmek ve elimizden geldiğince atıkları azaltmak için her gün çalışan H’olly Ayvalık ailesi olarak mükemmel kalitede organik sızma zeytinyağını yemek severlerin sofralarına getirmek için her gün çalışmaya devam edeceğiz.

MİSYONUMUZ

Zeytin bahçelerimizden rafa sürdürülebilir tarım teknikleriyle üretilen saf sızma zeytinyağını ve besin değeri yüksek diğer organik gıdaları yetiştirmek, üretmek ve şişelemek.

VİZYONUMUZ

Geçmişten günümüze en değerli varlığımız olan doğamızı koruyarak, sürdürülebilir ve sağlıklı tekniklerle ürettiğimiz zeytinyağımızı bugün ve gelecek nesil tüketicilerine aktarıp insanlığımızın yaşam kalitesini iyileştirmek için çalışmaktan onur duyuyoruz.

bottom of page